Družina v únoru a březnu

Pátek, 28. Březen 2014 - 14:50

Ani měsíc únor nám nepřinesl pravé zimní radovánky. Těch jsme si užili v družině při hraní, malování, luštění a jiných zábavách. Hráli jsme společenské hry a učili se porozumět lidovým pranostikám. Blížily se oslavy masopustu a s nimi také družinový karneval. Děti si celý týden vyráběly svou originální zvířecí masku. Na karnevalu se to hemžilo motýlky, kočičkami, pejsky, žabkami, vystrašili nás lvi, tygři a jaguár, rozesmálo nás prasátko a moudře na nás houkala také sova. Děti si odpoledne plné her, soutěží a tance užily, za odměnu si kromě vzpomínek odnesly i Pamětní list školní družiny.

Březen nás přivítal nečekaně teplým počasím, proto nás k výrobě jarních kytiček inspirovala sama příroda. Narcisy, tulipány a krásné barevné květinové víly vyrobené dětmi ozdobily školní schodiště. Jarní věnec zase ozdobil dveře školní družiny a ten velký, jehož jarní kvítky jsou vyrobené z proložek od vajec a motýlci z pedigu, zdobí chodbu před sborovnou. Růžově zbarvené papírové jabloňové kvítky rozkvetly na stromě, který dominuje naší družině. Pod ním se z rukou dětí zrodila jarní zvířecí mláďátka hrající si mezi rozkvetlými papírovými květy. Pod stále teplejšími paprsky slunce jsme malovali křídami na chodník, skákali panáka a hojně využívali hřiště při sportovních hrách, dokonce jsme navštívili i prolézačky na zahradě mateřské školky. Na procházkách jsme si zopakovali dopravní předpisy a poznávali květiny. Také jsme navštívili obecní knihovnu, ve které paní Hasalová dětem pověděla zajímavé informace o knihovně a seznámila je s možností půjčování knih. Její vyprávění bylo velmi zajímavé, a dokonce jsme si jednu vypůjčenou knihu odnesli rovnou do družiny. K usnadnění hledání přerušené četby jsme si  v družině vyrobili různé barevné knižní záložky, které jsme si zalaminovali.