Drakobití

Středa, 14. Září 2022 - 0:00

Premiéra v závodech dračích lodí nám vyšla náramně. V pátek 9. 9. 2022 proběhly v přístavu v Hodoníně na řece Moravě školní závody dračích lodí. Závodů základních škol se zúčastnilo celkem 21 lodí z okresu Hodonín a 4 lodě ze slovenské Skalice. Závodilo se na trati dlouhé 200 m. Posádku jedné dračí lodi tvořilo 20 vodáků (12 chlapců a 8 děvčat). Součástí posádky byl ještě kormidelník zajištěný pořadatelským veslařským klubem Hodonín a bubeník, který udával pádlovací rytmus (v našem případě ředitel školy). V kategorii 3 (žáci 6. a 7. ročníku) se závodu zúčastnilo 10 škol. Nám se podařilo zvítězit v naší rozjížďce a tím se kvalifikovat do finálové jízdy, kde jsme dojeli na třetím místě. V kategorii 4 (žáci 8. a 9. ročníku) se závodů účastnilo 15 školních posádek. Celkem jsme absolvovali tři jízdy. V první rozjížďce (4 lodi) jsme vyhráli a postoupili do semifinále (4 lodi), které jsme ovládli také. Ve finálové jízdě (4 lodi) jsme nestačili na posádku ze ZŠ Mírové náměstí Hodonín a obsadili jsme druhé místo.

Po celou dobu tohoto atraktivního závodu bylo krásné počasí, vládla příjemná atmosféra, o kterou se starali závodící a fandící školy, ale především organizátoři, kteří zajistili lodě, pádla, vesty, kormidelníky, pitný režim, rozhodčí, hudební doprovod, moderování, ceny a spoustu dalších věcí nutných ke zvládnutí tak velké akce. Závody jsme si užili a je na místě dodat, že jsme patřili k nejviditelnějším a nejhlasitějším účastníkům v dobrém smyslu. Všem, kteří se zúčastnili závodů, patří poděkování za reprezentaci školy. Děkujeme taky paní učitelce Kobzinkové za podporu při závodech a pořízení fotodokumentace.

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík

Soupiska kategorie 3:

Ondřej Tesařík, Adam Martinásek, Marek Trčka, Katka Konečná, Mikuláš Mokrý, Nikol Kleňhová, Tobiáš Valihrach, Soňa Bělohoubková, Kryštof Vrba, Ema Zegotová, Adam Žaroský, Barbora Hložková,  Matyáš Šurýn, Michaela Marinčová, Ondřej Šefraný, Amálie Šilderová, Kryštof Müller, Josefína Bartoníková, Dominik Dobeš, Samuel Červinka

Soupiska kategorie 4:

Alex Poláček, Veronika Adámková, Filip Ševčík, Lucie Ravasová, Igor Kasala, Nela Jochová, Michal Poláček, Martina Šaňková, Petr Valenta, Nella Valihrachová, David Popelka, Denisa Kolaříková, Daniel Dobeš, Valerie Tomková, Denis Kašuba, Natálie Huščavová, Jindřich Gálíček, Jan Marada, František Klimeš, Aleš Křůmal

Odkaz na fotografie z akce: https://myalbum.com/album/3YmBcsyUEjMmFZ

Soubory: