Dopravní výchova v 1. třídě

Středa, 26. Září 2012 - 8:30

Ve středu 26. září 2012 jsme v rámci vyučování prvouky uskutečnili vycházku do okolí školy s cílem, zjistit jaké dopravní značky se u naší školy nachází a hlavně co znamenají. Ve smíšené dvojici chlapec a děvče jsme malovali dopravní značky, které jsme viděli. Některé značky děti již dobře znaly a ostatní jsme si vysvětlili.

Po příchodu do třídy jsme se naučili píseň Zebra a Semafor a dokončili pracovní list s názvem Dopravní situace.

V pátek ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech si budeme malovat a vyrábět dopravní prostředky a o přestávkách můžeme hrát pexeso Jezdím s úsměvem, kde si všechny značky pořádně procvičíme.

Během naší procházky jsme zastavili u velkých barevných kontejnerů a zopakovali jsme si třídění odpadků. Také ve třídě se učíme odpadky třídit do barevných odpadkových košů a děti si koše vynáší do barevných popelnic na chodbě.