Den památky obětí holocaustu v ZŠ Žarošice

Středa, 27. Leden 2016 - 16:10

Ve středu 27. ledna se i naše škola přidala ke vzpomínání na ty, kteří nepřežili smutné události nacistického holocaustu. Při této příležitosti jsme připravily projekt pro žáky 2. stupně, rozdělený na dvě části. V té první měli žáci možnost zhlédnout dokumentární film, který o historických událostech vypráví. Ve druhé části se věnovali samostatné tvůrčí činnosti. Hlavním hrdinům filmu napsali dopis, který vyjadřoval osobní pohled na jejich pohnuté osudy prostřednictvím emocí, které v nich film vyvolal. Ačkoliv pro projektové činnosti byl využit pouze přesně vyměřený čas, dokázali si mnozí z žáků uvědomit, jaké mají štěstí, že jejich dětství a dospívání se odehrává v diametrálně odlišné době.

Vzhledem k tomu, že se jedná o téma velmi široké a náročné, jsme připraveny žákům na všechny další dotazy odpovídat ještě v následujícím čase.

S. Kacerová a I. Štefková