Cyklisticko-vodácký kurz

Neděle, 1. Červen 2014 - 0:00 - 23:55

Veselí nad Lužnicí, kemp Krkavec, řeka Nežárka a Lužnice, to byl přechodný domov pro 22 žáků z 8. a 9. ročníku od neděle 25.5.2014 až do čtvrtka 29.5.2014.  Po tuto dobu se žáci naší školy učili základům vodácké techniky při jízdě na kánoích. Pobyt byl doplněn i cyklistickým programem.

V průběhu kurzu se nám představilo počasí snad ve všech svých letních podobách, což znamenalo, že první dny jsme se koupali, slunečno ale vystřídalo počasí, ve kterém jsme jedné z účastnic kurzu záviděli její krásnou zimní čepici, se kterou absolvovala celodenní vodáckou etapu. Počasí řádně prozkoušelo naše charaktery a někteří z nás toho chvílemi měli už dost. Výlet na kolech na krásný zámek Červená Lhota, byl okořeněn průtrží mračen, takže cesta terénem zpět do kempu byla oparvdu silným zážitkem, nakonec jsme vše ve zdraví zvládli.

Pokud je řeka Nežárka po celý rok takřka líná a pomalu tekoucí, my jsme ji zažili ve zcela odlišné podobě. Vlivem silných dešťů v době před naším kurzem byla jízda na této řece občas adrenalinovým zážitkem. Celkem jsme ve dvoudenních etapách sjeli 45 km řeky Lužnice a Nežárky. Na kolech jsme ujeli celkově 50 km.

Během kurzu jsme si zazpívali u táboráku, zahráli volejbal, fotbal a spoustu dalších her. Součástí kurzu bylo i přenášení lodí, spravování defektů na kolech i duších, některým se v těchto disciplínách vedlo poněkud hůře, ale pro všechny to byly nové, cenné zkušenosti.

Závěrem chci poděkovat sponzorům panu Josefu Kasalovi za dopravu kol tam i zpět a řidiči autobusu panu Tomáši Mokrému za bezpečnou dopravu nás všech tam i zpět.

Doufám, že si s některými účastníky ještě někdy v budoucnu na nějaké vodě budu moci zavolat AHOJ!