Beseda s pamětníky

Pátek, 3. Červen 2022 - 0:00 - 23:55

V úterý 31. 5. 2022 se sešli místní pamětníci se žáky 8. ročníku na společné besedě. Milému setkání v sále předcházela dlouhodobá příprava obou tříd 8. ročníku. Museli si celou akci totiž sami naplánovat, zorganizovat a uskutečnit. Rozdělili si úkoly, oslovili pamětníky, připravili osnovu otázek, vytvořili a předali pozvánky, nakoupili potraviny a přichystali občerstvení, vytvořili harmonogram celého programu, zajistili natočení videa z akce a zpracovali informace, které jim pamětníci při společné besedě v sále poskytli. Díky ochotě našich spoluobčanů se žáci dozvěděli spoustu faktických údajů i zajímavých vzpomínek z doby školních let dávno minulých. Žáky například zajímalo, jak probíhalo vyučování, jakou techniku učitelé ve výuce používali, jaké akce a společné výlety kromě vyučování pamětníci zažili, jak kdysi děti zlobily a jaký následoval postih.

Příjemně strávené dopoledne rychle uplynulo žákům i pozvaným hostům, i když na začátku byla patrná nervozita na obou stranách. Děkujeme všem, kteří přijali naše pozvání a neváhali se podělit o své vzpomínky. Výsledek práce žáků 8. ročníku bude možné zhlédnout v sobotu 11. 6. 2022 v době od 14:00 do 17:00 u příležitosti otevřené školy v souvislosti s oslavou 70. výročí otevření nové školní budovy.

Mgr. Sylva Klimešová