Adventní dílny 25.11. 2022

Pondělí, 28. Listopad 2022 - 0:00

V pátek před první adventní nedělí se u nás ve škole konaly tradiční Adventní dílny. Příchozí u vstupu dostali malý dáreček v podobě vykrajovátka hvězdičky ze školní 3D tiskárny. Poté už se vydali k tvoření výrobků v dílničkách umístěných ve všech třídách prvního stupně. Děti si mohly vlastnoručně vyrobit například svíčku ze včelího vosku, skleněnou lucerničku, plno vánočních ozdob z papíru, bílé škrobové hmoty, sádry či korálků, vánoční přání, jmenovky na dárky, papírového andělíčka, ozdobit si perníčky a také si chvojím omotat adventní věneček. Vše si odnesly ve vlastnoručně ozdobené papírové tašce. Na dílničkách si návštěvníci také mohli koupit plno vánočních dekorací či drobné dárečky pro své blízké. Sváteční odpoledne nám zpříjemnilo hudební vystoupení žáků školy a občerstvení v podobě vánočního punče a cukroví, které napekly žákyně 9. ročníku.

Součástí dílen byl také charitativní doprodej výrobků žáků školy. Všem dárcům srdečné děkujeme za každý příspěvek, který pomůže financovat studium našeho adoptovaného žáka z Indie a zvířátko v ZOO Hodonín. Zbytek peněz bude uložen na účet spolku AKTOVKA, který pomáhá financovat různé aktivity žáků naší školy.

Moc děkuji všem, kteří se na přípravě dílen jakýmkoliv způsobem podíleli. A nemalý dík patří i všem příchozím, bez nichž by celá akce postrádala smysl.

Ludmila Žilková