Adventní dílny 1. 12. 2023

Datum: 
Pondělí, 4. Prosinec 2023 - 0:00 - 23:55

 

Jako již tradičně se u nás ve škole v pátek před první adventní nedělí konaly Adventní dílny. Příchozí u vstupu dostali malý dáreček a mapku dílen. Poté už se vydali k tvoření výrobků v dílničkách umístěných ve všech třídách prvního stupně. Děti si mohly vlastnoručně vyrobit například skleněnou lucerničku, ozdoby ze dřeva, stromeček z vlny, medvídka z oříšků, vánoční přání, jmenovky na dárky, andělíčka, ozdobit si perníčky a také si z chvojí vytvořit adventní věneček. Vše si odnesly ve vlastnoručně ozdobené papírové tašce. Na dílničkách si návštěvníci také mohli koupit plno vánočních dekorací či drobné dárečky pro své blízké. Příchozí se také mohli vyfotit ve fotokoutku a rovnou si domů odnést svoji fotografii. Dále měli možnost se projít s lucerničkou po adventní stezce vzhůru do vyšších pater. Když se jim cestou podařilo uhodnout všechny vánoční hádanky, získali malou rolničku. Sváteční odpoledne nám zpříjemnilo i hudební vystoupení žáků školy a občerstvení v podobě vánočního punče, cukroví a škvarkové pomazánky.

Součástí dílen byl také charitativní prodej výrobků žáků školy. Všem dárcům srdečně děkujeme za každý příspěvek, který pomůže financovat studium našeho adoptovaného žáka zIndie. Dobrovolné vstupné a výdělek z kuchyňky bude po odečtení nákladů vložen na účet spolku AKTOVKA, který pomáhá financovat různé aktivity žáků naší školy.

Moc děkuji všem, kteří se na přípravě dílen jakýmkoliv způsobem podíleli. A také děkuji všem příchozím, bez nichž by celá akce postrádala smysl. 

Ludmila Žilková