Adaptační výlet 6. třídy

Čtvrtek, 7. Září 2023 - 0:00

Ještě jsme se ani nestačili rozkoukat po škole v novém školním roce, už jsme jeli druhý školní den 5. září na výlet. Nabrali jsme všechny dosavadní šesťáky a přibrali jsme i nové posily týmu z Uhřic. Autobusem jsme nejdříve přijeli do Kobylí, dva kilometry jsme šli pěšky na rozhlednu mezi vinohrady, abychom zjistili, že stejnou cestou půjdeme dva kilometry zase zpátky. Alespoň jsme si udělali obědovou pauzu na krásném místě s inspirativním výhledem.

Během úterka jsme ovšem zvládli i druhou rozhlednu na Kraví hoře u Němčiček, někteří cestu dokonce absolvovali v žabkách a bílých ponožkách. Stálo nás to mnoho sil a paní učitelku i asistentku spoustu přemlouvání. Po deseti kilometrech chůze a několika ne úplně povedených zkratkách jsme přišli na cílové místo do sportovního areálu v Němčickách. Koupaliště už bylo po sezóně, takže mělo mírně nachovou barvu. Optimisté v našich řadách při pohledu z dálky tvrdili, že není špinavé, že se v něm jen odráží ta zeleň kolem. Při bližším ohledání jsme ale zjistili, že to tak hrozné není a okoupala se většina z nás. Večer voda vychladla, nám ale elán zůstal, a tak jsme hromadně hráli přehazovanou až do soumraku.

Druhý den byla v plánu bojovka s loděmi na vodě, ovšem dřív než lodě, jsme si neplánovaně dali bojovku na vylovení ztracených rovnátek ze tří metrů. Ačkoliv to zpočátku vypadalo beznadějně, akce dopadla úspěšně a nyní už i v okresu Břeclav vědí, že v Žarošicích máme talentované plavce, zachránce a potápěče a Jakuba Huščavu už v Němčickách za tento výkon berou všemi deseti za plavčíka. Dopoledne jsme strávili u bazénu, v něm i v lodích, kromě rovnátek jsme vylovili i mrtvou myš a po obědě jsme se vydali do Krumvíře, kde jsme navštívili místní chovatelku psů a dalšího zvířectva Kláru Čechovou, která nás vzala ke koním, ovčím, kozám, dobrovolníci si mohli zkusit podojit krávu, dokonce jsme pili čerstvé kravské mléko, ochutnávali domácí sýry i jogurty a poslouchali zajímavá a poučná vyprávění o společném soužití se zvířaty. Po této milé návštěvě jsme ještě naposledy všichni naskákali v Němčickách do bazénu, abychom si ho naposledy užili a ve čtvrtek už jsme se plní zážitků, unavení a opálení jako od moře, vrátili zpátky do Žarošic vstříc všemu novému, co nás společně v nadcházejícím školním roce čeká.

Jana Mlčoušková