Absolventské práce

Úterý, 2. Červen 2015 - 0:00 - 23:55

Ve čtvrtek 29. 5. 2015 proběhly prezentace absolventských prací žáků 9. ročníku. Ve svých pracích mají žáci před komisí složenou z vedení školy, třídního učitele a konzultanta odprezentovat práci na určité téma. Témata jsou různorodá a většinou korespondují s oblastmi, o které se žáci zajímají, popř. se jim věnují. Absolventské práce se pořádaly v naší škole podruhé. V lonském roce nasadili vycházející žáci laťku vysoko. Nicméně letošním deváťákům se tuto laťku podařilo ještě zvýšit. O kvalitě prezentcí svědčí i to, že 16 z celkových 25 prací bylo hodnoceno jako mimořádný výkon. Jak kvalitní práce předvedli žáci školy, o tom se mohla veřejnost přesvědčit na veřejné prezentaci absolventských prací v sobotu 30. 5. 2015 v 15:00 ve škole. Bylo vybráno 6 žáků, kteří ještě jednou svou práci předvedli. Bohužel se tato akce setkala s velmi nízkým zájmem veřejnosti, a co je zarážející, také z absolutním nezájmem z řad letošních osmáků, kteří měli jedinečnou šanci zhlédnout, jak mají vypadat práce, které budou v příštím roce zpracovávat.