1.B v muzeu v Žarošicích

Pondělí, 28. Červen 2021 - 18:30

Využili jsme možnosti uvolňování hygienických opatření a navštívili jsme zdejší muzeum. Pan Muroň, správce muzea, dětem povyprávěl a na vystavených předmětech či fotkách ukázal, jak se žilo v době, kdy nebyla elektřina, vodovod, nejezdila auta a další pro nás zcela nepředstavitelné věci. Děti se zájmem sledovaly vystavené exponáty, v černé kuchyni ochutnaly sušená jablka tzv. "křížaly", vyzkoušely si, jak se sedělo ve školních lavicích a na dvorečku si prohlédly suchý záchod nebo zemědělské stroje. Nakonec jsme využili i stezku bosou nohou, která je hned vedle muzea. Zjistily, že chození bosky nebylo zrovna moc příjemné. Za možnost navštívit muzeum děkujeme panu správci a těšíme se na další návštěvu.

Mgr. Iveta Svobodová