Zelený den v MŠ

Pondělí, 14. Duben 2014 - 0:00 - 23:55

Děti z MŠ měly v pondělí 14. 4. 2014 "zelený den". V průběhu zeleného dne se děti seznámily se zelenými předměty, které potkávají v běžném životě. Pro tuto příležitost si děti oblékly zelené oblečení. Děti ze třídy Vrabčáci vytvořily koláž "Zelený trávník" - vytrhávaly kousky z různých zelených papírů a nalepovaly na výkres. Děti ze třídy Motýlci si vytvořily strom lípu, kterou mají na školní zahradě - vystřihly z papíru list, který dozdobily zeleným pastelem a nalepily na strom. Seznámily se se zelenými rostlinami a bylinkami, které právě rostou - pažitka, petrželka, libeček, meduňka a kopřiva. Všechny děti si za doprovodu kytary zazpívaly písničku "Travička zelená". Náš zelený den může být pro děti inspirací jak prožít "zelený" čtvrtek, který bude tento týden.