Soví týden a bílý den v MŠ

Čtvrtek, 30. Leden 2014 - 0:00 - 23:55

Děti z MŠ se zapojily do celoškolního projektu "Soví týden". Děti ze třídy Vrabčáků krásně vyzdobily prostory šatny sovami, které vyrobily z papírových ruliček. Děti ze třídy Motýlků vyrobily závěsné sovičky z papíru. Naučily se basničky o sovách. Prohlédly si fotografie sov v knihách a na internetu. Vyvrcholením celého týdne bylo zdobení plátěných tašek technikou tupování přes šablonu. Dílo se vydařilo a děti si odnesly domů krásné tašky s obrázkem sovy.

Ve čtvrtek 30. 1. 2014 měly děti v MŠ "bílý den". Děti si oblékly bílé oblečení. K dokonalé atmosféře přispělo i počasí a trochu nám nasněžilo. Děti se vrátily do dob našich babiček a vyzkoušely si draní kachního peří. Zjistily, že to nebylo nic jednoduchého. Paní učitelky jim pomáhaly při přípravě kokosových kuliček "Rafaelo", které jim velmi chutnaly. Na závěr dopoledne si děti vyrobily koule z papíru a v tělocvičně ZŠ zažily pořádnou "koulovačku".

Celý týden si děti velmi  užily.