Chráníme své zdraví - MŠ

Čtvrtek, 27. Listopad 2014 - 0:00 - 23:55

V rámci tématu - "Chráníme své zdraví"  jsme navštívili zdravotní středisko v Žarošicích, kde děti měly možnost nahlédnout do ordinace zubní lékařky MUDr. Vasilevy a  seznámily se s prostředím, které je pro některé ještě neznámým. Paní doktorka děti upozornila na důležitost pravidelného čištění zubů.  Jeden odvážlivec si vyzkoušel i "jízdu" v zubařském křesle. Sestřička dětem nakonec rozdala obrázky za statečnost.

V ordinaci MUDr. Miksla si děti prohlédly lidskou kostru a některé kosti a klouby si ukázaly i na svém těle. Sestřička dětem ukázala stetoskop, který slouží k poslechové kontrole srdce a plic. Nakonec si děti prohlédly obrázky lidských orgánů v čekárně.

Poslední dva týdny v listopadu jsme se zaměřili na význam péče o tělo, osvojení poznatků o předmětech denní hygieny, základní hygienické pomůcky a jejich správné využívání.

Děti se také seznámily se stavbou lidského těla a s lidskými smysly.