ZÁŘÍ ve školní družině

Úterý, 6. Říjen 2015 - 9:00 - Středa, 7. Říjen 2015 - 8:55

Nový školní rok začal i v družině, kde jsme letos přivítali 24 nových prvňáčků. Každý měsíc se budeme věnovat jedné pohádce, září patří Červené karkulce. Četli a poslechli jsme si několik verzí pohádky, malovali obrázky a prstové divadlo, plnili úkoly a pohádku si i zahráli. Karkulka šla k babičce lesem, proto jsme si povídali o zvířátkách, která tam potkala, o stromech a kytkách, které viděla. Děti si tak mohly vyrobit lesní zvířátka, ježky, vlaštovky, rybky a houbu jako ozdobu na dveře… Také se naučily rozpoznat několik druhů bylinek nejen podle tvaru, ale i vůně. Chodili jsme na prolézačky, hřiště i pískoviště, děti malovaly křídami a hrály různé hry.

Jako celoroční projekt, jehož cílem je plnit každý měsíc různé úkoly, si první oddělení zhotovilo postavy duhových dětí a druhé oddělení stonožku.