ZÁŘÍ ve školní družině

Čtvrtek, 2. Říjen 2014 - 0:45

Měsíc září zahájil nový školní rok. V družině jsme přivítali 28 nových prvňáčků a po společném seznámení jsme si z obtisknutých rukou vytvořili symbolický kruh přátelství. Na procházce jsme natrhali listy z různých stromů a keřů a lepili z nich zvířátka, postavy a krajiny. Hotovými obrazy jsme si vyzdobili třídu. Školní schodiště zase ožilo příšerkami z kukuřičných klasů a přírodnin, které ovívají větrné spirály. Také jsme „zavařovali“ letní ovoce a z populárních barevných gumiček pletli náramky. Jiné děti zase z papíru vystříhaly husy, kterým okolo krku uvázaly čepice a šály, aby při cestě zpátky na jih nenastydly. Děti z ranní družiny nás překvapily výrobou dinoparku a ovocného sadu. Ti, kdo se aktivně zapojují do nabízených činností, sbírají razítka a nejpilnější žák každého oddělení je na konci měsíce odměněn.

Celoměsíční soutěže v pétanque se zúčastnila celá družina. V každém kole soutěžily 4 děti a vítězové jednotlivých družstev se utkali ve finále. Vítězové byli odměněni diplomem a sladkostí. 1. místo si vykoulela Lucka Poláčková, na druhém místě se umístil Alešek Tomek a třetí skončila Bětka Maradová. Gratulujeme!