Zapalování adventních svíček

Úterý, 20. Prosinec 2016 - 17:30

Jako již tradičně jsme v ranní družině vyrobili školní adventní věnec, a také nacvičili kratičký program k zapalování adventních svíček. Celá škola se po čtyři adventní pondělky scházela 5 minut před začátkem vyučování u ředitelny. Navázali jsme na adventní dílny a naše vystupování jsme zaměřili na zvyky a tradice adventu i Vánoc. U první svíčky děti přečetly o adventu a o vzniku adventního kalendáře. Zapalování druhé svíčky vyšlo na 5. prosince, tak děti přečetli legendu o sv. Mikuláši, ale i o sv. Barboře a zvyku trhání větviček třešně, kterým se říká „barborky“. Na třetí svíčku vyšla další světice Lucie a pranostiky vázané k svátku sv. Lucie. Poslední, čtvrtou svíčku jsme zapalovali 19. prosince. Na té jsme si dali obzvláště záležet a nacvičili jsme s dětmi kratičké divadelní představení Čtyři svíčky. Děti si i vyrobily malé kulisy a moc je to bavilo. Každé vystoupení doplnily i několika básničkami. Děti to vnímaly jako hezké setkávání celé školy a přibližování se očekávaným Vánocům.