Velikonoční jarmark

Středa, 17. Duben 2019 - 11:25

V pátek 12. 4. 2019 se uskutečnila plánovaná společná akce naší školy a místního muzea.

Zaměřili jsme se na tradiční řemesla, jejichž ukázky zajistili mimo jiné i naši pedagogové a asistenti, díky nim mohli žáci naší školy vidět své učitele i v jiném světle.

Nejednalo se o typický workshop, ale mnozí si řemeslo zkusili nebo se zájmem sledovali, jaký je postup. Zdobení kraslic, barvení vařených vajíček, setí osení, pletení pomlázky, vyřezávání vrbových píšťalek, pečení jidášků - to vše mohli návštěvníci vidět a někdy i ochutnat.

Přínosem celé akce byla spolupráce dvou subjektů v obci Žarošice, ale i v možnosti prezentace našich šikovných pedagogů.

Odpradávna k jaru patří i květinová výzdoba, krásné interiérové dekorace z živých květin si mohl vyrobit každý zručný návštěvník pod dohledem mistra ČR ve floristice Jaromíra Kokeše.

Díky nevlídnému počasí návštěvnost nebyla veliká, ale stálí zájemci o dění v obci si přišli na své a odcházeli spokojení.  Jako koordinátorka děkuji všem, kteří pochopili smysl takových akcí.

Mgr. Anna Horáková