Velikonoce pro všechny

Pátek, 15. Březen 2024 - 0:00 - 23:55

Ve čtvrtek 14. 3. 2024 se naše škola otevřela veřejnosti v rámci společné kreativní akce Velikonoce pro všechny. Externí zkušené lektorky výtvarnice i naše zručné, výtvarně nadané učitelky a vychovatelky odprezentovali různé dekorativní techniky tematicky propojené s Velikonocemi. Účastníci akce si mohli vyzkoušet oplétání vajíčka drátkem, klasické rýsování kraslic i dekorování výfuků pomocí vrtací frézky a voskovek. Každý si tam mohl odnést vlastnoručně odekorované velikonoční vajíčko. Kdo si vybral květinovou vazbu, odcházel s krásným velikonočním věncem, někteří se dokonce naučili vyrobit vlastní košík z vrbového proutí. Všichni měli možnost během velikonočního tvoření ochutnat drobné občerstvení od šikovných žákyň 9. ročníku či dětí ze školní družiny. Akce byla původně plánovaná zhruba na dvě hodiny, někteří se však zdrželi i déle a s nadšením tvořili až do úmoru. Radostné tváře při pohledu na dokončený výrobek nám za organizaci stály. Návštěvníci i lektoři si akci pochvalovali, a tak se v budoucnu nebudeme bát něco podobného znovu zorganizovat.

Mgr. Sylva Klimešová