ÚNOR ve školní družině

Pátek, 4. Březen 2016 - 12:35

V průběhu měsíce února se děti seznámily s různými verzemi pohádky O Popelce, která je, spolu s plesovou sezónou, inspirovala k výrobě šatů a košil s vázankou. Plesovou garderobu ještě doplnily náhrdelníky a náramky navlečené z těstovin. Na Pohádkový karneval, o kterém jsme vás již informovali, si děti vyrobily škrabošky, své vlastní pohádkové puzzle a různé výrobky s tematikou klaunů. Na závěr celého karnevalového odpoledne jsme si zazpívali a zatancovali písničku Tanec princezen, kterou se všechny děti naučily. Při povídání o původu svátku sv. Valentýna děti zhotovily spoustu přáníček, veselých srdíčkových postaviček, včeliček a srdíčky nazdobily i vchodové dveře. Na nástěnku „Správně vidíme jen srdcem“ děti přišpendlily vystřižená barevná srdíčka, do kterých vepsaly to, co je u srdíčka potěší a zahřeje, do černých a natržených to, co je zraňuje a ubližuje jim. Deštivé dny jsme si krátili hraním různých her, stavěním z lega a cihliček a také pečením tří jablečných buchet ve školní kuchyňce. Když nám počasí přálo, chodili jsme na prolézačky a procházky do okolí, kde jsme si všímali prvních jarních kytiček. Sněženkami a tulipány, vyrobenými různými výtvarnými technikami, jsme si vyzdobili družinu. Na závěr měsíce se všechny děti z družiny utkaly ve hře Člověče, nezlob se. Vítězové obdrželi malou odměnu. Děti také plnily další úkol duhových dětí.