ÚNOR ve školní družině

Neděle, 22. Únor 2015 - 16:50

Začátkem měsíce února jsme se věnovali přípravě družinového karnevalu: děti si vyráběly masky klaunů, které lepily na dřevěné špachtle, vyprávěli jsme si o původu a průběhu oslav masopustu, ze svačinových papírových sáčků a kousků barevných papírů či nafouklých balonků zase vznikaly legrační obličeje. O průběhu našeho Pyžamového karnevalu jsme již psali v samostatném článku.

Blížil se svátek sv. Valentýna, proto jsme si vysvětlili, proč se tento svátek zamilovaných vůbec slaví. Děti si vyrobily srdíčka, přáníčka a kartičky, které rozdaly svým blízkým. Na vchodové dveře družiny jsme společně zhotovili věnec ze srdíček různých barev a velikostí.

Využili jsme příznivého počasí a vyfotili se u „našeho stromu“, chodili na delší procházky, při kterých jsme kontrolovali naše rozvěšená ptačí krmítka. Také se nám podařilo pozorovat kalouse ušatého. V nové školní kuchyňce jsme pekli muffiny a zdobili je cukrovou polevou.