Trilopark

Středa, 24. Květen 2017 - 0:00 - 23:55

V úterý 23. 5. 2017 zavítal do naší školy tým paleontologů s výukovým programem o zkamenělinách. Programu se kromě žáků naší základní školy zúčastnili také předškoláci MŠ a žáci vedlejší školy z Uhřic. Během jedné vyučovací hodiny si asi 50členná skupina žáků prošla teorií o nálezech a vzniku zkamenělin, dále pak výrobnou odlitků zkamenělin a dílnou, která přibližovala práci při nálezu fosílie. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, měli možnost si mnoho exponátů osahat vlastníma rukama a byl čas i na případné dotazy. Program zaujal mladší děti i nejstarší žáky. Každý si mohl na památku odnést vlastnoručně vyrobený odlitek i nějaký další suvenýr. Malým dárkem obohatil tým paleontologů i školní přírodovědnou sbírku.