ŠD v knihovně

Čtvrtek, 17. Březen 2016 - 8:20

V úterý 15. března navštívili žáci I. oddělení školní družiny obecní knihovnu. Knihovnice paní Hasalová si pro ně připravila zajímavý a bohatý program. Děti se dozvěděly, kolik knih čítá místní knihovna, jak se mají v knihovně orientovat a vyhledat si tak vhodnou knihu, jakým způsobem se knihy evidují a půjčují…. Připravila si také několik ukázek knih a videoklipů od autorů F. Hrubína, V. Čtvrtka a Z. Svěráka. Velmi ji potěšilo, že mnohé z knih děti znají. Také nám připomněla blížící se sedmisté výročí od narození Karla IV. Na závěr si děti prohlížely dětské knihy a různé zajímavé encyklopedie, nejvíce je však zaujal rozkládací atlas hadů. Jako poděkování za krásně prožité odpoledne děti paní Hasalové věnovaly záložku do knih, kterou si tento týden vyrábějí v družině.