ŘÍJEN ve školní družině

Středa, 4. Listopad 2015 - 8:40

Říjen patřil pohádce O veliké řepě. Pohádku jsme si nejen přičetli, ale děti se naučily
i krátkou básničku a zahrály divadlo s vyrobenými postavičkami. Povídali jsme si o tom, co nám na polích a v zahradách uzrálo. Děti přinesly různé druhy ovoce a zeleniny, ze kterého si nakrájely a nazdobily ovocný talíř a pochutnaly si na vlastnoručně vyrobené bramborové pomazánce. V družině oslavil Filípek své osmé narozeniny a všem přinesl dort. Děti vyráběly veselé, strašidelné i zamračené draky a užily si soutěžní odpoledne na Drakiádě. Různými technikami vytvářely zdobené dýně, strašáky a netopýry a luštily křížovku plnou strašidel. Také si vyrobily podzimní lucerničky a vyšily pytlíčky naplněné voňavými bylinkami. Během měsíce děti plnily další úkoly z celoročního projektu.