PROSINEC ve školní družině

Středa, 30. Prosinec 2015 - 20:20

Čekání na Vánoce si děti z družiny krátily čtením a poslechem pohádky Čert a Káča, povídáním o životě svatého Mikuláše, kterému vybarvily a namalovaly spoustu obrázků a nácvikem písničky a tanečku Popletení čertíci. Mikuláš posloužil také jako předloha pro vyrábění záložek, visaček a velké lucerny. Děti vyráběly andělíčky a sobí jmenovky, malovaly čerty, zhotovily spoustu vánočních přáníček, které udělaly radost v rodině i zaměstnancům školy. Domů si odnesly i vánoční svícny vyrobené ze starých CD a nezapomněly napsat dopis Ježíškovi. Společně jsme poskládali papírový betlém, vykrájeli voňavé voskové ozdoby na stromeček nebo vytvořili dekorační hvězdu na dveře. Ve školní kuchyňce jsme uváleli kokosové kuličky a z listového těsta upekli sladké čtverečky, na kterých jsme si pochutnali při vánoční besídce u stromečku. Poté, co jsme si zazpívali koledy, se děti pustily do rozbalování dárků. Kromě puzzle, stolních her a velkých papírových cihliček na stavění tam děti našly poukaz na vánoční výlet do kyjovského kina na animovaný pohádkový film „V hlavě“. Celý měsíc jsme si náramně užili, radost z dárků se mísila se zážitky z výletu do kina a nedočkavostí příchodu Štědrého dne.