Prevence na naší škole

Pátek, 16. Červen 2017 - 0:00 - 23:55

Ve školním roce 2016/2017 opět probíhal na naší škole komplexní preventivní program, jehož základem byly přednášky a besedy s preventivní tematikou pro všechny třídy 1. i 2. stupně realizované většinou externími lektory, např. z PPP Kyjov, Policie ČR, organizací Acet, Podané ruce, Krok, Spondea apod. Tématy přednášek jsou např. návykové látky a závislosti, vztahy mezi lidmi, osobní bezpečnost, extremismus, rizikové chování obecně. Součástí prevence na naší škole je ale také bohatý výběr volnočasových kroužků nabízených naší školou a velké množství akcí vzdělávacího i sportovního zaměření. V neposlední řadě se preventivní témata zařazují do výuky napříč předměty.

Všem učitelům, kteří se na prevenci podílejí ať už ve výuce či ve svém volném čase, tímto děkujeme.