Pracovní činnosti 7.A a 7.B

Pátek, 15. Prosinec 2023 - 0:00

Třída 7. B

Pracovní činnosti nabízejí žákům možnost vyzkoušet si svou manuální zručnost. Někteří z nich doposud pilku nebo dláto v rukách nedrželi. A tak je velmi zajímavé sledovat jejich první pracovní pokusy. Jejich činnost spočívá ve výrobě malé dřevěné krabičky na cokoliv, učí se měřit, řezat, pracovat s rašplí a dlátem, vyřezat čep, vydlabat rozpor, a samozřejmě sestavit připravené díly do celku. Pro každého z nich je to práce jinak náročná, ale všichni pracují s chutí a odhodláním.

Třída 7. A

Tato třída má stejně jako spolužáci v „béčku“ v současné době rozpracovanou krabičku ze dřeva, ale dostali jsme chuť na něco dobrého. V předvánočních pracovních činnostech jsme se na nadcházející sváteční čas naladili při výrobě medových kuliček a kuliček „Rafaelo“. Společně jsme si také povídali o předvánočních činnostech, jako jsou nákupy dárků, pomoc při pečení, nebo dodržování tradic v našich rodinách. Všechny to moc bavilo, a ještě jsme si osladili začátek víkendu.

Mgr. Ivana Štefková