Olympijský víceboj

Pondělí, 11. Březen 2024 - 0:00 - 23:55

V úterý 5. 3. 2024 jsme se vypravili do Velké nad Veličkou, kde se konalo okresní kolo Olympijského víceboje. Jedná se o soutěž s celorepublikovou návazností. V okresním kole se soutěží ve 4 sportovních disciplínách: trojskok snožmo, hod dvoukilogramovým medicinbalem přes hlavu vzad, sedy lehy po dobu 2 minut a stejný čas přeskok přes švihadlo, když se po 30 sekundách mění jednotlivé styly přeskoku (snožmo vzad, snožmo vpřed, vajíčko, koníček). Soutěž je vypsaná jak pro školní družstva, tak i pro jednotlivce. V kategorii družstev jsme obsadili 5. místo z 10 přihlášených. V kategorii jednotlivců si nejlépe vedl žák 7. ročníku Tobiáš Valihrach, který ve své kategorii vyhrál a zajistil si postup do krajského kola, které proběhne v Brně. V krajském kole ho čeká běh na 1 000 metrů, běh na 60 metrů, skok daleký, hod míčkem a sedy lehy. Tobiášovi budeme držet palce a přát co nejlepší výsledek. Všem, kteří si Olympijský víceboj zkusili, blahopřeji k předvedeným výkonům.

Soupiska družstva: Šárka Poláčková, Viktorie Jochová, Ema Zegotová, Liliana Urbánková, Michal Poláček, Igor Kasala, Dominik Dobeš, Lukáš Vojta

Soupiska jednotlivců: Karolína Kuchynska, Soňa Bělohoubková, Ondřej Tesařík, Tobiáš Valihrach, Adam Žaroský, Jan Vodička, Matyáš Moravčík, Jakub Kučera, , Michal Dvořák, Petr Buchlovský, Ondřej Zálešák

Mgr. Ing. Tibor Zmrzlík