Návrat dětí do školy

Pondělí, 25. Květen 2020 - 0:00 - 23:55

Po dlouhé době se mohli žáci 9. ročníku, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy a mají zájem o konzultační hodiny z českého jazyka a matematiky, vrátit od 11. 5. 2020 do školy. Žáci jsou rozděleni do dvou skupin a navštěvují hodiny příprav na přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky pod vedením pana učitele Grufíka a pana učitele Mrskoše.

Od 25. 5. 2020 nastoupili do školy také žáci 1. až 5. ročníku, kteří přes své zákonné zástupce projevili zájem do školy docházet. Přihlášení žáci byli rozděleni do skupin o maximálním počtu 15 žáků podle zájmu o školní družinu, kterou škola musí zajistit. Žáci mají ve škole také možnost školního stravování. Vše probíhá ve zvláštním režimu v souladu s nařízenými hygienickými předpisy. Souběžně s výukou ve škole zajišťují pedagogové také domácí práci pro všechny, kteří zůstali doma a pokračují v distančním vzdělávání.

K normálu má tato situace ještě stále daleko, ale věřím, že se postupně blížíme k bodu, že žáci opět zasednou do lavic a učitelé budou moci začít opět se standardním vzděláváním. Pro mnohé zákonné zástupce skončila doba, kdy se víc než obvykle museli učit se svými dětmi. Všem, kteří byli svým dětem v této nelehké době při domácí výuce nápomocni, patří poděkování. Děkuji také všem pedagogickým zaměstnancům za práci, kterou v době distančního vzdělávání doposud odvedli.

Pro představu uvádím počty žáků, kteří od 25. 5. 2020 nastoupili do školy:

1. třída - 15 žáků (68,2 %)

2. třída - 17 žáků (77,3 %)

3. třída - 24 žáků (85,7 %)

4. třída - 16 žáků (84,2 %)

5. třída - 24 žáků (88,9 %)

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík