Mikuláš ve škole

Čtvrtek, 7. Prosinec 2023 - 0:00 - 23:55

V úterý 5. prosince vyšel hned první vyučovací hodinu Mikuláš se svou obvyklou družinou mezi žáky naší školy. Jako vždy nejprve promluvil k dětem, pochválil všechny hodné a pokáral ty zlobivé. Všem popřál, aby se jim v dalším roce dařilo být hodnější a dělat svému okolí radost. Děti měly pro vzácnou návštěvu připravené říkanky, básničky, písničky i tanečky. Mikuláš poděkoval za jejich snahu a dovolil pak andělům rozdat všem ve třídě připravené dobroty. S Mikulášem však nepřicházeli jenom hodné bytosti, do některých tříd museli přijít i čerti, kteří měli za úkol odnést všechny velké zlobivce. Naštěstí se do pekla tentokrát nikdo nedostal. Návštěva z nebes i pekel zavítala do všech tříd základní i mateřské školy, před návratem do svých domovů ještě navštívila pana starostu na obecním úřadě.

Děkujeme Mikuláši, andělům i čertům za milou připomínku této tradice a zřizovateli za finanční příspěvek na dárky pro děti.

Mgr. Sylva Klimešová