LISTOPAD ve školní družině

Středa, 2. Prosinec 2015 - 8:30

Listopad dostal jméno podle listí, které posloužilo dětem na dovádění a v družině při vytváření stromů, strašáků, skřítků, víl a různých zvířátek. Pohádku Boudo, budko, která kralovala měsíci listopadu, jsme si nejen přečetli, naučili se básničku, ale děti si ji i zahrály v maskách šitých i papírových, které samy vyrobily. Děti se dozvěděly, čím se zvířátka vystupující v pohádce živí, jaké stopy zanechávají a také kde bydlí. Jak se staví lidská obydlí, to děti pozorovaly při procházkách, a tak si polepením krabiček zhotovily různé domečky, školu, kostel, hrad, ze kterých pak společně postavily svoje město.

Připomněli jsme si svátek sv. Martina, kterému děti vyrobily bílého koně a vymalovaly spoustu omalovánek se symboly pláště, hus a prvního sněhu. Děti také vybarvovaly jablíčkové ornamenty, hlavní postavy pohádky, vyprávěly příběhy podle obrázků z knih, které jsme si společně četli. Opět jsme navštívili školní cvičnou kuchyňku, kde si děti upekly jablečnou buchtu, roládu a připravily zdravou svačinku z toustového chleba ve tvaru sovy. Na svých výrobcích si velice pochutnaly a náladu jim nezkazilo ani následné umývání nádobí. Po celý měsíc děti plnily úkoly duhových dětí a stonožky. Koncem listopadu jsme se pustili do výroby adventních kalendářů: I. oddělení si vyrobilo kalendář z 24 figurek Mikulášků, II. oddělení z pytlíčků zavěšených na ramínku ozdobeného andělíčkem. Každý si také domů odnesl svůj adventní papírový věnec a kalendář ve tvaru kapra nebo sněhuláka.