Leden ve školní družině

Pondělí, 2. Únor 2015 - 7:40

Leden jsme v družině zahájili přípravou na příchod králů – z ubrousků a barevných papírů děti vytvářely obrázky „Tří králů“ či královských korun. Celý měsíc jsme vyráběli sněhuláky, lední medvědy polepené kokosem a veselé sněhové vločky. Holky se věnovaly zimní módě - podle své fantazie malovaly modelkám různé modely a obrázky pak zkombinovaly se zbytky látek. Z tvrdého papíru děti vystříhaly čepice a rukavice, které nápaditě pomalovaly různými vzory. Děti z ranní družiny se věnovaly cestování po naší republice.

Nezapomněli jsme ani na ptáčky – na stromy v okolí školy jsme jim pověsili vlastnoručně vyrobené ptačí pochoutky a „krmítková zátiší“ děti vytvořily nalepením lékařských špachtlí, zrní a papírových ptáčků na modře natřené výkresy.

Navštívili jsme také tělocvičnu, a když venku konečně napadl sníh, postavili jsme si sněhuláka a užili si pořádnou koulovačku.