Konference školních parlamentů

Čtvrtek, 22. Únor 2018 - 0:00 - 23:55

Ve středu 21. února se naše škola otevřela celému Kyjovsku, pořádala totiž Konferenci školních parlamentů. Akce se zúčastnilo celkem 8 skupin žákovských samospráv z Kyjovska a 3 skupiny ŠP pozvaných hostů. Akce se uskutečnila pod záštitou Kyjovského Slovácka v pohybu a byla zahájena za přítomnosti starostů ze Žarošic, Uhřic a Násedlovic.

Konference měla tři části. V první se jednotlivé parlamenty představily slovem i obrazem, powerpointové prezentace doplnili členové ŠP informacemi o škole, obci i samotném parlamentu a jeho činnosti v rámci školy. Druhá část byla pracovní, členové parlamentů byli rozděleni do skupinek, ve kterých zpracovávali témata workshopů - Problémy ŽP, Ideální fungování ŽP, Propagace ŽP, Konference ŽP, Co se daří našemu ŽP. Koordinátoři školních parlmentů se sešli na jednom místě, aby si společně sdělili své dobré i špatné zkušenosti a mohli se tak vzájemně inspirovat v další práci. Závěrečnou částí bylo prezentování výstupů z workshopů, díky tomu si mohli všichni účastníci odnést zajímavé postřehy, důležité informace i nové podněty do další činnosti.

Cílem setkání bylo vzájemné obohacování a to se podle reakcí zúčastněných povedlo. Všichni z konference odcházeli s nadšením a s vědomím, že to nebyla poslední konference tohoto druhu. Už teď se těšíme na další setkání.