Kino školního parlamentu

Sobota, 27. Květen 2017 - 0:00 - 23:55

V pátek 26. 5. 2017 se v odpoledních hodinách škola jako obvykle nezavřela. Naopak. Hlavní vchod byl otevřen pro návštěvníky kina. Členky školního parlamentu zorganizovaly odpolední promítání filmů nejen pro žáky naší školy.

Každý návštěvník měl možnost se před filmem drobně občerstvit, pro všechny byl připravený slaný popcorn a osvěžující šťáva. Vlastnoručně označené kelímky s nápojem si každý odložil na připravené lavici a s popcornem v ruce mohl vstoupit do sálu.

Od 16:00 se hrála filmová pohádka Anděl Páně II. Účast asi padesátky návštěvníků byla jasným důkazem dobré volby. Menší děti přišly v doprovodu rodičů či jiných příbuzných, aby se společně podívaly na pěknou českou pohádku. Po skončení prvního promítání obešly členky parlamentu sál, aby uklidily židle i vysypaný popcorn. Také připravily další várku šťávy a popcornu pro druhé promítání, které sice bylo navštívené méně, přesto bylo v sále asi dvacet pět příchozích. Pro poslední z nich už nezbyl popcorn, a tak jsme operativně připravily nakrájená jablka či bonbony. Napínavý film Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, promítaný od 18: 30, byl určený pro odvážné diváky, přesto ho zvládly i některé menší děti. Po půl deváté večer promítání skončilo.

Návštěvníci odcházeli s úsměvem na tvářích, proto věříme, že byli spokojeni. Členky parlamentu čekal ještě úklid sálu a příprava společné večeře. Za odměnu strávily noc společně ve škole.