Exkurze povolání - Motýlci MŠ

Středa, 7. Březen 2018 - 0:00 - 23:55

Děti z MŠ se dva týdny věnovaly povoláním a profesím. Třída Motýlci navštívila ordinaci MUDr. Mixla, kde si prohlédly vybavení ordinace a kostru, která děti nejvíce zaujala.

Na Obecním úřadu děti seznámil se svou prací pan starosta Vágner a paní účetní, prohlédly si obřadní síň a obrazy místního malíře.

Paní učitelky udělaly dětem kuchařské čepice a děti si zahrály na kuchaře a samy si chystaly svačinu - namazaly rohlík pomazánkou.

Motýlci navštívili i poštu v Žarošicích.

V úterý 27. 2. 2018 podnikly děti výlet autobusem na Silničnou. Děti se seznámily s prací číšníka, prohlédly si jak to v restauraci vypadá a chodí. Číšník jim předvedl náplň jeho práce, někteří si vyzkoušeli nosit tác se sklenicemi. Za odměnu dostal každý pití a kousek bublaniny. Pak jsme pokračovali nahlédnout k panu Tesařovi do dílny a obhlédnout práci automechanika. Dětem se výlet moc líbil.

Poslední exkurzí byla návštěva paní kadeřnice Plaché, která děti seznámila se svou profesí a ukázala jim vybavení své provozovny.

Děti měly k tomuto tématu i vhodně zvolenu výtvarnou činnost.

Všem, kteří nás seznámili se svou profesí děkujeme.