Duben ve školní družině

Čtvrtek, 3. Květen 2018 - 7:45

V dubnu se malí cestovatelé podívali do Austrálie. Nejvíce je zaujala zvířata, která tento vzdálený kontinent obývají, a proto ztvárnili spoustu klokanů, hadů a medvídků koala. Děti navštívily kroužek Věda je zábava, kde si spolu s jeho členy vyrobily dva druhy australských bumerangů. Nádherné počasí přímo vybízelo k procházkám a trávení času v přírodě, která děti inspirovala k dalšímu tvoření, tentokrát květinovému. Družina rozkvetla pod obrázky pampelišek, šeříků a rozkvetlých stromů. V závěru měsíce se děti dozvěděly zajímavosti o historii i současné podobě zvyku pálení čarodějnic, které se staly hlavním tématem k jejich tvoření. Za splnění úkolů si děti nalepily své známky na kufry a do pasů, ti nejstarší si připsali body do své tabulky.

Darja Beláková