Dopravní soutěž ŠD

Pátek, 17. Duben 2015 - 18:00 - Sobota, 18. Duben 2015 - 17:55

V pátek 17. dubna 2015 uspořádala školní družina dopravní soutěž, na kterou se děti pečlivě připravovaly: učily se poznávat dopravní značky, vyplňovaly pracovní listy s dopravní tématikou, vyráběly značky, semafory, autíčka, hrály dopravní pexeso…

Na 4 stanovištích rozmístěných po velké tělocvičně děti plnily různé úkoly – určovaly dopravní značky, které musely vybarvit správnými barvami, ošetřovaly drobný úraz, barevně i velikostně odlišná autíčka parkovaly podle zadaných instrukcí, hledaly správnou cestu v labyrintu, pohotově dokázaly vytočit čísla záchranných integrovaných složek, z PVC vršků sestavovaly značky nebo dopravní prostředky a nakonec je čekal slalom na koloběžkách.

Za splnění jednotlivé disciplíny dostaly děti část obrázku. Nalepením všech jeho částí získaly pamětní list, který si vybarvily a spolu se sladkou odměnou odnesly domů. Děti si dopravní odpoledne užily a doufáme, že je získané znalosti a dovednosti alespoň trochu připravily na bezpečný pohyb v silničním provozu. Děkujeme děvčatům z deváté třídy, která nám při akci pomáhala.