Den zdravého životního stylu v 7. třídě

Úterý, 24. Říjen 2017 - 0:00 - 23:55

Úterý 24. 10. se stalo pro žáky 7. třídy dnem zdraví a zdravého životního stylu. V rámci celodenního tematického vyučování absolvovali žáci program organizace Zdraví dětem, díky kterému si rozšířili své znalosti o zdravém životním stylu, o sestavení jídelníčku, o poruchách příjmu potravy a jejich nebezpečí, o důležitosti pohybu, pitného režimu apod. Také měli možnost zacvičit si a zahrát si pohybové hry. V další části dne pak sestavovali jídelníček „zdravého víkendu“ a hledali a zapisovali recepty na zdravá jídla, ze kterých si posléze sestaví vlastní třídní kuchařku. Vyvrcholením celého programu pak byla práce ve školní kuchyňce a vaření zdravého jídla s kuskusem, zeleninou a kuřecím masem. Podle ohlasů žáků byl program povedený a doufáme, že přispěje i k tomu, aby se žáci zamysleli nad svým stravováním a trávením volného času.