Červen ve školní družině

Čtvrtek, 28. Červen 2018 - 9:40

Poslední kontinent, který malí cestovatelé z družiny navštívili, byla Afrika. Děti nejvíce zaujaly pyramidy, které malovaly i stavěly z různých předmětů.  Africká zvířata, rituální masky, egyptské vázy i náhrdelníky ztvárnily děti různými výtvarnými technikami a svými výtvory vyzdobily školu. Spoustu času také trávily venku při míčových hrách, na pískovišti nebo malováním křídami na chodník. Žáci v měsíci červnu splnili poslední úkol, za který si nalepili známku na svůj cestovatelský kufr nebo pas, ti nejstarší si připočítali body do své tabulky. Za své celoroční snažení na projektu „Cesta kolem světa za 192 dní“ byly děti odměněny sladkostí a Prázdninovým deníkem, pozvali jsme i kouzelníka Toma, který děti naučil některá svá kouzla. Věřím, že si děti zábavné cestování po světě užily a některé informace si zapamatovaly.

Darja Beláková