BŘEZEN ve školní družině

Pondělí, 4. Duben 2016 - 8:40

Březen se nesl v duchu příchodu jara a blížících se velikonočních svátků. Děti tvořily první jarní kytičky, které pozorovaly při procházkách v okolí školy. Sněženky, narcisky a tulipánky spolu s kuřátky vyzdobily školní chodbu a třídy. Děti si nakreslily novou závodní trať na cvrnkání vršků, zúčastnily se celodružinové soutěže ve hře Člověče, nezlob se. V měsíci březnu jsme se věnovali pohádce o Palečkovi, děti si přečetly různé verze tohoto příběhu o malém kloučkovi a seznámily se i s Malenkou. Navštívili jsme obecní knihovnu, kde se děti dozvěděly různé informace, např. jak se v knihovně orientovat, kolik knih zde najdou… a po příchodu do družiny se pustily do výroby veselých knižních záložek.

Ke konci měsíce jsme se vrhli na velikonoční tvoření. Děti si vyrobily velikonoční košíčky, přáníčka a papírové zápichy s motivy zajíčků a kuřátek ozdobené mašlí z lýka, které zapíchly do řeřichy zaseté do nazdobených kelímků. Vyprávěli jsme si o příchodu jara, významu Velikonoc a pomlázky a vysvětlili si názvy barevných dnů velikonočního období. V průběhu celého měsíce děti plnily další úkol Duhových dětí, tentokrát získávaly zelený proužek za vykonání dobrého skutku.