Březen ve školní družině

Úterý, 31. Březen 2015 - 20:00 - Středa, 1. Duben 2015 - 19:55

V průběhu měsíce března jsme navštívili dvě knihovny - obecní a školní. Děti se dozvěděly různé informace o knihách a jejich půjčování. Několik knih jsme si rovnou odnesli do družiny. K usnadnění hledání přerušené četby si děti vyrobily barevné knižní záložky. Společně jsme si přečetli knížku „Kašpárek jde do světa“ a naučili jsme se písničku „Jaro dělá pokusy“.

Příchod jara nám už ohlásily první jarní kytičky – nejen příroda, ale i děti vykouzlily první sněženky z odličovacích tamponů či skládaného papíru a z krepového papíru zase vznikly barevné hyacinty, které společně s duhou a kapkami deště krásně vyzdobily schodiště školy.

Ke konci měsíce jsme se vrhli na velikonoční tvoření. Děti si vyrobily papírové zápichy s velikonočními motivy ozdobené mašlí z lýka, které zapíchly do osení, vyrobily si kuřátka a zajíčky z papírových tácků, slepičky na hřadu z proložek od vajec nebo kuřátka ve skořápce na dřevěném kolíčku…. Tradiční velikonoční vajíčka děti zdobily papírovými ozdobami, mozaikou, vyškrábáním voskovek zalitých tuší…Klubající se kuřátka vyrobená z vlny zase čouhala z vystřiženého otvoru červeně nastříkaných vajíček.

Před velikonočními prázdninami si děti ukuchtily kuřátka z piškotů - vyšlehaným máslovým krémem spojily piškoty, hlavičky nazdobily nakrájenými kousky želatiny a čokoládovou polevou.

O zpestření programu se nám postaral pan Sovák z Věteřova: do družiny přivezl ukázat červené užovky, které chová doma v teráriu. Děti zjistily, že nejsou nebezpečné a dozvěděly se zajímavé informace o jejich chovu.