Bramboriáda školní družiny

Sobota, 1. Listopad 2014 - 18:00 - Neděle, 2. Listopad 2014 - 17:55

Měsíc říjen v družině probíhal ve znamení brambor. Z přinesených brambor děti uspořádaly výstavu a společně jsme vybrali tu největší, nejmenší a tvarem nejzajímavější. Vytvořili jsme nástěnku na téma "Kde se vzaly brambory", na kterou děti lepily zajímavé informace, recepty a názvy bramborových pokrmů.

Ve školní kuchyňce děti vyráběly dva druhy bramborové pomazánky, pekly bramborové půlky s česnekem a pracnější laty – placky z bramborového těsta potírané povidlím a sypané mákem.  V mezičase, kdy se brambory pekly, skládaly děti papírové vlaštovky a vyřezávaly strašáka z dýně.

Konec bramborového měsíce vyvrcholil BRAMBORIÁDOU – pátečním odpolednem plným soutěží a zábavy: děti vytvořily pomocí barevných otisků brambor obrázky s podzimními náměty a na hřišti plnily různé disciplíny: házely velkou bramborou na cíl, do dálky, kličkovaly s bramborou na ping-pongové pálce mezi kužely, ve dvojicích se pokoušely projít vyznačenou dráhu s bramborou umístěnou mezi čely nebo zády tak, aby ji neupustily. Na závěr jsme pouštěli draky a pochutnali si na chlebíčcích namazaných vlastnoručně vyrobenou pomazánkou.

Bramborové odpoledne se nám vyvedlo a tímto děkujeme za spolupráci žákyním osmého a devátého ročníku a učitelkám z prvního stupně.