Adventní dílny

Středa, 30. Listopad 2016 - 15:00 - Čtvrtek, 1. Prosinec 2016 - 14:55

Dne 25.11. 2016 proběhly v budově školy již tradiční adventní dílny. Kdo nás navštívil, mohl si prohlédnout, vyrobit a zakoupit různé vánoční dekorace. Někteří si vyrobili andílky ze špachtlí nebo kartonu a peří, jiní se s chutí vrhli do zdobení perníčků, tvoření betlému, přáníčka či jmenovky na dárek. Odvážnější si zvládli namotat adventní věnec, vyřezat vánoční ozdobu ze dřeva nebo si vyrobit vlastní svíčku. Kdo chtěl, mohl si vyrobit náramek z korálků a na závěr si všechny výrobky uschovat do vlastnoručně vyrobené dárkové tašky.

Letošní adventní dílny se nesly v duchu tradičních Vánoc, proto jsme pro návštěvníky připravili malou výstavu betlémů, vánočních ozdob a zvyků spjatých s adventem i Vánocemi. Nemohly chybět ani vánoční koledy, které se svými žáky nacvičila paní učitelka Šaňková. O vánoční kouzlení a pokusy se postarala paní učitelka Kobzinková se svými pomocníky.

Kdo chtěl, mohl si nakoupit různé vánoční dekorace u Tomáše Svobody nebo Evy Kořínkové. K občerstvení na nás čekal vánoční punč a k zahnání hladu dobroty od manželů Poláčkových z Násedlovic.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do příprav a realizace adventních dílen. V neposlední řadě i návštěvníkům, kteří nás přišli podpořit a zažít s námi podvečer plný radosti, tvoření a předvánoční nálady.