Adventní dílny 30. 11. 2018

Úterý, 4. Prosinec 2018 - 16:05

Jako již tradičně se u nás ve škole v pátek těsně před první adventní nedělí konaly adventní dílny. Děti společně s rodiči si zde mohly vyrobit adventní věnec, vánoční přání, betlém, stromeček, náušničky či přívěsek z korálků, andílka z provázku, medvídka z oříšků i papírové ozdoby na stromeček. Vše si mohly odnést ve vlastnoručně vyrobené dárkové tašce či dárkové krabičce skládané technikou origami. Dále si děti vlastnoručně zdobily perníčky, na kterých si i pochutnaly. Pochutnat si však všichni mohli i na vánočním punči nebo také zákuscích, které nám připravily naše paní kuchařky. Dále se návštěvníci mohli zapojit do charitativního tvoření v keramické dílně, kde se vyráběl svícínek ve tvaru stromečku jako dárek pro seniory. K vánoční náladě přispělo hudební vystoupení žáků 5. A pod vedením paní učitelky Šaňkové či možnost vyfotit se ve vánočním fotokoutku. Nesmíme zapomenout ani na možnost koupit si vánoční dekorace paní Evy Kořínkové nebo se jen nechat inspirovat pro svoji vlastní tvorbu.

Doufáme, že se návštěvníkům u nás ve škole líbilo a odcházeli spokojeni a příjemně naladěni na nadcházející advent. Výtěžek z dobrovolného vstupného i prodeje občerstvení bude věnován na konto spolku Aktovka. Děkujeme.

Ludmila Žilková