Adaptační kurz pátého ročníku - Vřesovice

Středa, 20. Září 2023 - 0:00

Adaptační kurz pátého ročníku - Vřesovice

“...že jsme mohli sami založit oheň, že jsme spolupracovali, byl jsem v potůčku, museli jsme tam jít pěšky, že škeble mají nohu a dožívají se 15 let, záchody a že nám v noci někdo ťukal na dveře, že jsme hráli flašku, chování spolužáků, sršni na záchodě, stezka odvahy, studená voda z pumpy, už mě nic nenapadá…” Na úvod jsem namátkou vybral z písemného hodnocení adapťáku žáky, kteří odpovídali na otázky, co se jim během akce líbilo, nelíbilo, co je překvapilo a co se dozvěděli.

Páťáci strávili tři dny v krásném přírodním prostředí Chřibů, na spartánsky vybavené turistické základně bučovických zálesáků. Za sousedy nám byli plši, žáby i sršni obývající půdní dutiny. U základny rybník plný ryb a škeblí, vůkol hustý les. Zkrátka romantika.

V úterý 12. září jsme se autobusem přesunuli do Vřesovic, odkud jsme pěšky šlapali na turistickou základnu bučovických zálesáků. Úterní odpoledne jsme zasvětili hrám, koupání v rybníce a přípravě táborového ohně. Večer jsme u ohně zazpívali písničky, opekli špekáčky a šli spát.

Ve středu dopoledne polovina dětí uvařila vynikající buřtguláš k obědu (Velice děkuji rodičům za všechny ty brambory a papriky a rajčata a papriky a okurky, které jste nám darovali. Moc si Vaší pomoci ceníme.) Druhá polovina pak na primitivním tkalcovském stavu utkala rohož, která nám nyní ve třídě slouží jako nástěnka. Odpoledne jsme si vyšlápli na horu sv. Klimenta. Večeři jsme si užili v nedalekém Lesním baru. Stripsy, hranolky, kečupek. Po setmění se odvážlivci vydali na stezku odvahy, kterou připravili jejich spolužačky. Holky, díky, moc se vám to povedlo!

Ve čtvrtek jsme museli vygruntovat základnu a vyrazit na zpáteční cestu autobusem.

Moje pocity po skončení výletu byly pozitivní. Věřím, že i děti si celou akci užily.

Michal Dušík