100. výročí vzniku ČSR

Úterý, 6. Listopad 2018 - 17:05

Slavila celá republika…

I naše škola žila více jak měsíc přípravou a připomínkou významného výročí pro nás všechny, kdo jsme Češi a hrdi na svou vlast. V jednotlivých vyučovacích předmětech byli žáci podrobně seznámeni s dobou první republiky, jejími představiteli, technikou a módou. Všechny poznatky a výstupy z těchto vyučovacích hodin propojených jednotným tématem byly vystaveny na panely a instalovány ve vestibulu školy, kde také začal náš slavnostní den. Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 jsme se všichni, učitelé i žáci, sešli společensky či dobově oděni k zahájení celého programu vernisáží prací žáků. Program doprovodila literární a dramatická vystoupení žáků.

Po společném zahájení a proslovu vedení školy, starosty obce Žarošice a starostky obce Násedlovice se všichni odebrali před budovu školy, kde byla za doprovodu Masarykovy oblíbené písně „Ach synku, synku…“ zasazena pamětní lípa. Na závěr všichni zúčastnění zazpívali naši státní hymnu.

Hodnocení projektu je dle ohlasu občanů výborné. Výstava byla otevřena veřejnosti.

Děkujeme panu Sukeníkovi a panu Kasalovi za sponzorování vysazených lip.

Mgr. Anna Horáková