Předposlední školní den se osmáci, budoucí deváťáci, šli seznámit s budoucími prvňáky do mateřské školy. Osmáci měli početní převahu, ale byli také připravení s několika připravenými stanovišti. Stanoviště byla připravena buď pro dvojice a nebo pro jednotlivce. Každý budoucí prvňáček si vybral svého nového staršího kamaráda a s jeho pomocí plnil všechny úkoly. Většina úkolů byla pohybová, někdy šlo o trpělivost a končilo se chuťovým kvízem.
Podle nálady a reakcí dětí se celé dopoledne povedlo, pohráli si všichni a spokojenost byla na obou stranách.
Už tedy v obou budoucích třídách víme, co máme čekat a znovu se setkáme na pasování prvňáčků v září.
Jana Mlčoušková