Zjisti, co tě baví

Pátek, 11. Říjen 2019 - 0:00 - 23:55

Ve středu 9. října se v naší škole uskutečnil projektový den s názvem Zjisti, co tě baví. Členové školního parlamentu si mohli díky dotaci 10.000,- Kč z Kyjovského Slovácka v pohybu naplánovat den podle vlastních představ. Cílem projektu bylo seznámit žáky naší školy s různými aktivitami, které by se mohly stát oblíbenou činností dětí. Den byl rozdělen na dva bloky po třech vyučovacích hodinách, jeden blok byl věnován žákům prvního stupně, druhý blok žákům prvního stupně. V půlhodinových intervalech obešly skupiny celkem pět různých aktivit, které si členové ŠP sami zařídili. Starší žáci si mohli zkusit míčovou hru korfbal, vytvořit si suchou vazbu, zjistit, jak pracuje profesionální hasič, postavit si vlastní výtvor z lega a zaskákat si parkour. Pro mladší žáky byly připraveny tytéž aktivity kromě korfbalu, který byl nahrazen setkáním s veterinářem a ukázkou cvičeného psa.

Všichni, kteří přišli do školy předvádět některou z aktivit, byli kontaktováni členy školního parlamentu. Někteří byli místní, jiní museli vstávat třeba i ve čtyři ráno, aby mohli v Žarošicích ukázat, co umějí. Přesto byli s námi rádi, děti přicházely se zájmem a odcházely většinou nadšené. Akce se povedla a je třeba poděkovat všem, kteří se na její realizaci podíleli.

Mgr. Sylva Klimešová