Veselé zoubky

Čtvrtek, 9. Březen 2017 - 12:20

V měsíci únoru proběhl v 1. třídě preventivní program Veselé zoubky, který školám nabídla dm drogerie. Po zhlédnutí motivačního příběhu s Hurvínkem plnili prvňáci úkoly na interaktivní tabuli, prohlédli si uspořádání zubů v čelisti na lebce, rentgenové snímky chrupu dospělého člověka i dítěte. Děti dostaly i úkol, do kterého bylo nutné zapojit i rodiče. Společně a dobrovolně vymýšleli slogan či básničku týkající se tématu. Na internetu jsme našli zajímavosti z historie čištění zubů, děti vybíraly prospěšné a škodlivé potraviny, přinesly pomůcky sloužící k dentální hygieně. Vrcholem programu byla přednáška s dentální hygienistkou Janou Horákovou, DiS. z Čejče, která dětem odborně vysvětlila a ukázala, jak se správně o zoubky starat. Nakonec děti obdržely dárkovou tašku s pomůckami, které věnovala dm drogerie.

Tento preventivní program považuji za velmi užitečný.