Strašidelná bramboriáda ŠD

Pátek, 14. Říjen 2016 - 19:00 - Sobota, 15. Říjen 2016 - 18:55

Druhý říjnový týden probíhal v družině ve znamení Strašidelné bramboriády. Každý den děti plnily různé aktivity spojené s bramborami. Nejdříve se seznámily s původem a využitím brambor, jmenovaly jídla, která se z této suroviny připravují, a dokonce si pochutnaly na vlastnoručně vyrobené bramborové pomazánce a pečených bramborových půlkách. Zjistily, že se i rozpůlená brambora dá využít jako tiskátko, a tak si natiskaly rovnou 10 pytlů brambor, kterými spolu s informační nástěnkou ozdobily třídu. Středa patřila sportu: v tělocvičně si děti měly možnost vyzkoušet svoji fyzičku např. při hodu bramborou do dýně a střelbě na plechovky, skákaly v pytlích mezi bramborami, zdolávaly slalom s bramborou na pingpongové pálce…. A proč bramboriáda strašidelná? Jedním z úkolů také bylo najít v obrovské pavučině lísteček se svým jménem, plnit úkoly bílého ducha nebo z brambor a listí vytvořit strašidlo či roztodivné zvířátko. Pavouky si zase děti vyráběly z víček od jogurtů. Poslední den erteplového týdne plnily děti úkoly z pracovních listů se strašidelnými tématy. Poté jsme přijali pozvání do učebny chemie, kde si pro nás p. učitelka Kobzinková připravila několik pokusů, ve kterých hlavní roli sehrála opět brambora. Na závěr si všichni za své týdenní snažení vyrobili bramborovou medaili, která však v tomto případě má hodnotu zlata.